Przewodnik po Universal Studios Hollywood


Kiedy byłam dzieckiem, zawsze z utęsknieniem czekałam na 1 czerwca — Dzień Dziecka. W gazecie drukowano kupony do parku rozrywki w Gdańsku. Wycinaliśmy te skarby. Pakowaliśmy się z rodzicami do pomarańczowego malucha i jechaliśmy na wycieczkę. Każdy dostawał po kilka żetonów, które mógł wydać na taką atrakcję, na jaką miał ochotę. Dom strachów, karuzela, pokój luster – wybór był nasz. Zużyłeś na głupoty, nie dostaniesz więcej. Trzeba było kombinować tak, żeby żetonów starczyło na jak najwięcej punktów. Na koniec były lody włoskie, frytki i oranżada. To niesamowite, że potrafię przywołać, aż tyle szczegółów. W każdym razie całą wyprawę pamiętam niezwykle ciepło. Pewnie kłóciliśmy się po drodze z bratem, być może coś zbroiłam tamtego dnia i mama na mnie na krzyczała. Nie wiem. Mój mózg wymazał wszystko to, co działo się dookoła i zostawił jedynie wspomnienie intensywnego dnia o smaku waty cukrowej.

Mam nadzieje, że Nela pewnego dnia również z ciepłym uczuciem w środku zacznie wspominać nasze wyprawy małe i duże do różnych miejsc. Zapomni o męczącej jeździe samochodem, a zapamięta, jak bardzo się śmiała na szybkiej kolejce w krainie Harrego Pottera.

W Universal Studio byliśmy trzykrotnie. Możemy ci zatem zdradzić kilka naszych sekretów na temat tego, jak poruszać się po parku, aby nie stać za długo w kolejkach. Stanie to element doświadczenia i musisz się na niego przygotować, jednak 30 minut jest jeszcze znośne, natomiast godzina już średnio.

Ile to kosztuje?

Koszt biletu (na dzień 30 września 2019) to $129 za osobę. Jeśli jesteś rezydentem Kalifornii, za bilet zapłacisz $109. Możesz również nabyć Season Pass (ważny kilka miesięcy do nawet roku), dzięki któremu możesz wchodzić do parku, tyle razy, ile masz ochotę. Wejściówka jednak nieuprawniania do uczestnictwa w specjalnych wydarzeniach jak np. Halloween. Park oferuje bilety VIP oraz bilety, dzięki którym skorzystasz z kolejek express.

Bilet wstępu uprawnia do korzystania ze wszystkich atrakcji. Możesz w parku spędzić cały dzień i wejść na każdą z atrakcji tyle razy ile tylko zapragniesz. Dodatkowo zapłacisz jedynie za jedzenie, picie oraz upominki.

Co mnie czeka?

Universal oferuje:

Studio tour

Wycieczkę po studiu gdzie masz okazję zobaczyć plan zdjęciowy i doświadczyć różnych atrakcji. Czasami zdarzy się, że któryś z przystanków podczas wycieczki zostanie pominięty, ponieważ w danym miejscu będą kręcone zdjęcia. Podczas każdej naszej wizyty zdarzyło się, że któreś z miejsc było dla nas niedostępne, mogliśmy jedynie zgadywać co dzieje się za parawanem.

Różnego rodzaju rides

Wybacz za angielską wersję, ale nie wiem jak to dobrze przetłumaczyć po polsku. Mogłabym napisać kolejki, ale nie byłoby to do końca poprawne sformułowanie. Doświadczysz bowiem tradycyjnych kolejek, jak i tych z elementami 5D, które sprytnie oszukają twoją głowę i będzie ci się wydawać, że latasz z Harrym Potterem 😉

Niezwykle show

Pokaz efektów specjalnych, występy zwierząt aktorów oraz nasze ulubione Waterworld!

Postacie z filmów i bajek

Swoje stałe punkty mają Kung-Fu Panda, Hello Kitty, Osioł ze Shreka, Transformer, Minionki i wiele innych. Podczas okresu świątecznego wypatruj mieszkańców Ktosiowa i Grincha, a przed Halloween – Żukosoczka i Drakuli

Jedno jest pewne, atrakcji nie zabraknie.

Czas oczekiwania przy atrakcji będzie inny w weekend, a inny w tygodniu. Najwięcej osób odwiedza park w weekend w miesiące wakacyjne.

Podstawy

Jeśli możesz wybrać się do parku pomiędzy poniedziałkiem, a czwartkiem to te dni ci najbardziej rekomenduję. Podczas pisania posta sprawdzałam codziennie o różnych porach kolejki do atrakcji i w dni poza weekendem czas oczekiwania wynosił od 5 minut do maksymalnie godziny na najbardziej popularne atrakcje.

Bramy Universal otwierają się o godzinie 9 w weekend i od 10 w pozostałe dni tygodnia.

Jeśli wybierasz się w weekend, to polecam pojawić się w Studio o 8.30, dzięki temu bez problemu znajdziesz miejsce parkingowe blisko wejścia. Parking ogólny kosztuje $25 na cały dzień.

Czeka cię mały spacer od parkingu do Studio przez City Walk. Jest to uliczka z restauracjami i sklepami.

Następnie skieruj się do kontroli. Bilety warto zakupić online, wówczas od bramek kontrolnych możesz od razu skierować się pod wejście do Studio, zamiast czekać przy kasie. Dopiero tam będą ci potrzebne bilety i być może dowód tożsamości. Nam nigdy go nie sprawdzano, ale nie zaszkodzi go mieć przy sobie. Jeśli posiadasz Season Pass, to zeskanują ci odcisk palca. Kieruj się do bramki najbardziej na lewo lub prawo. Kolejka tam będzie najkrótsza.

Cały park składa się z dolnego i górnego poziomu. Na dolnym poziomie znajdują się obecnie Revenge of the Mummy, Transformers oraz Jurassic World, a na górnym reszta atrakcji.

Od czego zacząć?

Obecnie największą popularnością (stan na 1 października 2019) cieszy się Jurassic Park Ride. Ponieważ jest czynna od lipca 2019. Już po godzinie po od otwarcia czas oczekiwania dochodzi do 45 minut, a w południe należało czekać 2 godziny. Polecamy zacząć zabawę od niej, dzięki temu masz szansę skorzystać z jazdy zaraz po otwarciu i nie czekać dłużej niż 15 minut.

Koniecznie pobierz sobie na telefon aplikację Universal Studnio. Będziesz mieć dostęp do planu parku, możesz sobie stworzyć listę atrakcji, które chcesz odwiedzić. Aplikacja pokaże ci również czas oczekiwania do poszczególnych miejsc.

Na terenie parku działa sprawnie Wi-Fi. Być może czytasz to dwa lata po napisaniu tego posta i Jurassic już dawno ludziom się przejadł i nie ma na niego kolejek. Aplikacja ci to podpowie.

Po Jurassic możesz skorzystać z pozostałych atrakcji na tym poziomie, aby nie musieć na niego wracać. Prawdopodobnie nie będzie na nie kolejek z rana. Osobiście pobiegłabym na Studio Tour, Simpson lub na jazdę w zamku Harrego Pottera.

A co z dziećmi?

Jeśli twoje dziecko nie ma wymaganych 45 cali, aby pojechać z tobą na przygodę w Jurassic, masz możliwość skorzystania z Parent Switch (zamiany rodziców).

Oznacza to, że jeden z opiekunów jedzie, a drugi czeka. Następnie dostaje się specjalną wejściówkę, dzięki której można skierować się do kolejki express. W czasie jazdy twojego partnera możesz iść z dzieckiem do Dino Word, które jest zaraz obok. Oceń tylko czy będziesz w stanie je potem stamtąd wyciągnąć.

Z zamiany rodzica można skorzystać również na Mumii, Transformers i w zamku Hogwards. Wówczas czeka się w specjalnym pokoju, nie potrzeba karty ekspress, ponieważ wychodzi się z niego bezpośrednio na początek kolejki.

To czy zabierzesz swoje dziecko na daną atrakcję, zależy jedynie od ciebie. Animacje są dosyć realistyczne.

Każde dziecko jest inne i innych rzeczy się boi i inaczej reaguje na różne sytuacje. Nela oglądała Harrego Pottera w wieku 4 lat, ale wiem, że są dzieci starsze, które jeszcze nie są na to gotowe, bo się boją.

Punkt obowiązkowy!

Obowiązkowym punktem zwiedzania powinno być Studio Tour. Jazda trwa godzinę i nie ma przystanków po drodze na sisiu, zatem idź do toalety, zanim staniesz w kolejkę. Będziesz mieć okazję zobaczyć, jak się robi filmy od zaplecza, ale również skorzystać z kilku atrakcji po drodze. Jeśli możesz, to usiądź jak najbardziej po prawej stronie, nie będziesz żałować 😉

Podczas Studio Tour czeka cię atrakcja z King Kongiem, która może być zbyt drastyczna dla dziecka. Polegaj na swojej intuicji. My podczas pierwszej wizyty sprawdzaliśmy reakcje i Neli, a przed wizytą pokazaliśmy zdjęcia King Konga i T-Rexa, ostrzegliśmy ją, że jeśli nam się coś nie spodoba, to zasłonimy jej oczy. Rozmawiamy z naszym dzieckiem jak z dorosłym człowiekiem. Ustalamy zasady, na które musi się zgodzić.

A co potem?

Po wycieczce możesz skorzystać z parku tak, jak chcesz. Miej jednak na uwadze, że największy czas oczekiwania będzie na Simpson Ride oraz jazdę w zamku Hogwarts – Harry Potter and Forbiden Jurney. Jeśli aplikacja pokazuje 20 minut, to biegnij stanąć w kolejce. Krócej raczej nie będzie. Dlatego warto zaliczyć je rano.

Na lot hipogryfem najmniejsze kolejki są zaraz po otwarciu, a następnie po 17. Nie wiem, od czego to zależy, ale było tak za każdym razem, kiedy tam byliśmy.

Show i przedstawienia odbywają się w określonych godzinach, ustaw sobie na nie przypomnienie w aplikacji. Wystarczy 15 minut przed godziną rozpoczęcia. Moim zdaniem nie warto czekać w kolejce na show, chyba że chcesz siedzieć w pierwszym rzędzie. Jeśli nie masz takiej potrzeb, to raczej na pewno zostaniesz wpuszczony, nawet jeśli pojawisz się na kilka minut przed. Po prostu może się zdarzyć, że będą pojedyncze miejsca.

Nasz pomysł na park to — Jurassic, Simpsons, Hogwarts, Studio Tour, następnie sprawdzamy aplikację i ustawiamy przypomnienia na Show.

Niezwykły świat magii

Miasteczko Hogsmeade z Harrego Pottera to mały świat na terenie parku, w którym warto spędzić trochę czasu. Nawet jeśli nie zamierzasz nic kupić i tak wejdź do wszystkich sklepików, mają swój klimat. Koniecznie spróbuj Butter Beer. Spokojnie, mimo iż ma piwo w nazwie, jest bez alkoholu. Latem dostaniesz je również w wersji całkowicie zmrożonej. Przy zamku odbywają się co jakiś czas pokazy, a przy pociągu czeka miły konduktor, z którym można zrobić sobie zdjęcie.

Jeśli jesteś wielkim fanem, to polecam wziąć udział w wyborze rożki. Na chwilę obecną koszt tej interaktywnej to $50. Dostaniesz wraz z nią mapę z listą miejsc, znajdujących się na terenie wioski, gdzie możesz wykonać czar 😉

A co z jedzeniem?

Jeśli zgłodniejesz, to na terenie parku jest sporo restauracji i punktów gastronomicznych. Pomijając całą sympatię do Harrego Pottera, nie polecam Trzech Mioteł, w której uważam, że się przepłaca, a wcale tak smacznie nie jest.

Wielbicieli słodyczy zapraszam do miasteczka Simpson na ogromne pączki. Jeden wystarczy na całą rodzinkę, a na City Walk znajdziesz lodziarnie Ben and Jerry. Prawdziwe amerykańskie lody, które warto spróbować. Jeśli nie wiesz jaki smak wybrać, nie martw się, obsługa zaoferuje ci próbki. Podają je na plastikowych łyżeczkach, więc moja osobista prośba, zrezygnuj i zaryzykuj ze smakiem 😉

Pamiętaj — bądź less waste i weź loda w wafelku zamiast w kubeczku.

Konkretnej knajpki ci nie polecę, ponieważ nie wiem, jakim operujesz budżetem i jaki jest twój gust. Jeśli chcesz zjeść zdrowo, to nie będziesz mieć powalającego wyboru, no ale jesteśmy na wakacjach, więc ten raz przymknij na to oko.

Najciekawsze punkty

Jeśli obawiasz się, że nie dasz rady skorzystać ze wszystkich atrakcji poniżej lista tych, które musisz uwzględnić w swoim planie dnia.

Dla miłośników filmów obowiązkowo Studio Tour.

Dla dzieci – Minionki, Kun-Fu Panda, show Amazing Animals, lot Hipogryfem

Najciekawszym show jest Waterworld — must see, my za każdym razem idziemy;-)

Najciekawsze jazy / kolejki to: Harry Potter, Transformers oraz Jurassic.

A dla tych, co lubią się bać — The Walking Dead 😉

Na studio warto zaplanować sobie cały dzień i włożyć wygodne buty. Jeśli masz ochotę ubrać tematyczną koszulkę lub przebrać się za postać ze świata Harrego Pottera — śmiało możesz to zrobić. Studio cię nie zawiedzie. Mam nadzieje, że tekst ci się podobał i będzie dla ciebie przydatny. Miłej zabawy.

</h3″>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *